Ультразвукова чистка зубних каменів

 Ультразвукова чистка зубних каменів -ультразвуком

Видалення зубного каменю в Сумах

Зуби – це невід’ємна частина кожної людини, це краса і гордість багатьох людей! І щоб здоров’я зубів збереглося на багато років, за ними потрібно доглядати – чистити їх двічі в день (вранці і перед сном) зубними пастами, користуватися спеціальними ополіскувачами для зубів і ясен, користуватися зубною ниткою, стежити за їх станом. Але іноді звичайних засобів буває недостатньо. Навіть при належному догляді, на зубах утворюється зубний наліт, а так само він може накопичуватися між яснами і зубом, а згодом ущільнитися, ставши зубним каменем, який може негативно позначитися на здоров’я порожнини рота. Так само він порушує естетику посмішки, а бактерії, які збираються тут же, можуть викликати захворювання травної системи. Неприємний запах може бути при наявності каменя. У курців камінь утворюється швидше, ніж у звичайної людини, так як в тютюні містяться смоли, які і є причиною каменю у курця. Через те, що смоли осідають на емаль зубів, утворюється камінь більш темного кольору, ніж зазвичай, що знову ж таки порушує як естетику посмішки, так і здоров’я самої людини, а так само може викликати захворювання і руйнування здорових зубів.

У будь-якому випадку камінь треба видаляти, а видалити його самому не вийде і саме тому потрібно звертатися до стоматолога, який видалить камінь за допомогою ультразвуку. Крім каменю він так само промиє кишені, відбілити зуби на 1-2 тони, позбавить від твердого нальоту.

Робиться ця процедура абсолютно безболісно і без наркозу. Єдина умова, коли роблять все-таки анестезію – це більш чутлива зубна емаль, але в даному випадку анестезію не роблять у вигляді ін’єкцій, а просто обробляють найбільш чутливі ділянки зуба спеціальним, знеболюючим засобом і все.

Перед процедурою лікар оглядає зуби і якщо виявляються каріозні пошкодження зубів або темні плями, лікар може відправити на рентген, щоб визначити доцільність даної процедури.

Ультразвукову чистку роблять за допомогою апарату, який може бути, як самостійним апаратом, так і перебувати в стоматологічній установці і бути її частиною. Чистка за допомогою даного приладу виробляється швидше і безпечніше ніж механічне чищення. Процедуру можуть провести менше ніж за годину. При включенні даного апарату, починається дрібна вібрація і саме за допомогою такої вібрації видаляється зубний наліт, а так само дробляться камені і вимиваються залишки роздроблених каменів з міжзубних просторів, а за допомогою спеціального слюноотсоса все виводиться в ємність.

Після того, як всі зуби і міжзубні проміжки очищені, стоматолог починає полірування зубів. Це один з етапів даної процедури, так як під час дроблення зубного каменю на емалі залишаються шорсткості, які слід вирівняти.

Далі слід фторування зубної емалі. Цей етап необов’язковий, але бажаний, так як після цієї процедури зуби сприйнятливі до фтору. Добре приймають його. Фтор сприятливо діє на зуби, своєрідні вітаміни для зубів.

Робиться цей етап процедури спеціальними лаками або гелями, в яких міститься підвищений вміст фтору. Саме після цього етапу процедури з’являється приємний запах з рота.

У ультразвукового дроблення зубного каменю одні плюси, але є і протипоказання для проходження даної процедури:


 • при аритмії;
 • при серцево-судинної патології;
 • при астмі;
 • при встановленому кардіостимуляторів, так як робота даного апарату вплине на роботу кардіостимулятора, порушивши його роботу;
 • при СНІДі та при гепатиті;
 • в дитячому віці, поки у дитини молочні зуби;
 • при наявності зубних протезів, зубних імплантів, вініри;
 • при схильності до кровотеч;
 • при бронхітах;
 • при інфекційних хворобах;
 • при ГРВІ.