При повному або частковому відсутності зубів у пацієнта ортодонти використовують різні методи протезування. Під протезуванням прийнято розуміти установку стоматологічних конструкцій, які допомагають відновити один або кілька зубів зубного ряду, їх функції та виправити дефекти, асоційовані з відсутністю деяких зубів (порушення рис обличчя, мови, прикусу, функції жування і т.д.).
В відсутності протезування і адекватної терапії дефекти зубного ряду можуть привести до різних ускладнень, аж до розвитку хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту. Таким чином, протезування вирішує завдання не тільки естетичного, але і терапевтичного характеру.
Показаннями до застосування тих чи інших методів протезування є:
- відсутність одного або декількох зубів зубного ряду;
- кінцеві дефекти (відсутність крайніх зубів);
- патології тканин пародонта;
- повна адентія (відсутність зубів);
- втрата жувальних зубів і, відповідно, порушення жувальної функції;
- неможливість встановити зубні імплантати.
Про необхідність протезування лікарі завжди відразу інформують пацієнтів. При цьому може застосовуватися більш бюджетне протезування з використанням вітчизняних матеріалів або більш дорогі процедури по установці протезів. Вартість протезування зубів визначається багатьма факторами.
Деяким пацієнтам перед протезуванням потрібне лікування, іноді – хірургічне видалення одного або декількох зубів, що не підлягають відновленню, або часткове відновлення зубів, якщо це необхідно для подальшого протезування. Рекомендується виправляти всі дефекти відразу після втрати зуба, так як в противному випадку може статися зсув всіх зубів зубного ряду, порушення прикусу та інші проблеми.
При формуванні ціни протезування зубів важливим фактором виступає матеріал, використаний для виготовлення протезів та їх конфігурація. Серед найбільш популярних матеріалів для протезування можна відзначити наступні:
- акрил (пластмаса);
- кераміка;
- різні сплави металів;
- цирконій (оксид або діоксид) і т.д.
Найбільш естетичними прийнято вважати керамічні або цирконієві протези, які мають більш високу вартість. А найбільш дешевий метод протезування – це виготовлення конструкцій з акрилу. Однак, недоліком такого методу є низький поріг стійкості до зовнішніх і механічних впливів.
Види протезування
Протезування зубів може бути повним (при адентії) або частковим. За своєю конструкцією зубні протези умовно діляться на: знімні, частково знімні і незнімні. До умовно знімних протезів відносять гвинтові імплантати.
Найбільш поширеними методами протезування вважаються:
- Протезування вкладками і накладками. Показано при великих каріозних областях поразки і при патологічному стиранні зубної емалі.
- Протезування коронками. При неможливості відновлення зубної коронки іншими методами протезування, при аномаліях розвитку передніх зубів, а також при порушеннях дентіногенеза. Може використовуватися як опора при виготовленні мостовидной стоматологічної конструкції.
- Протезування винирами. Метод естетичного протезування при зміні кольору зубної емалі, при травмах, ськолах, тріщинах і при необхідності корекції положення одного або декількох зубів зубного ряду.
- Мостовидні конструкції. Застосовується для корекції зубного ряду при відсутності 3 і більше одиниць, наявність протипоказань до використання інших методів протезування або заміні аналогічних мостовидних конструкцій, які були встановлені раніше.
- Знімні або частково знімні протези. Показані при повній адентії, при кінцевих дефектах зубного ряду, при частковій адентії і втраті жувальних зубів на одній стороні щелепи. Це один з найдоступніших і якісних видів протезування, який сьогодні застосовують з використанням якісних вітчизняних та імпортних матеріалів. Протези завжди виготовляються з урахуванням індивідуальних анатомічних особливостей.
Вид протезування зубів визначається лікарем ортодонтом відповідно з клінічною картиною і індивідуальних потреб пацієнта. Дізнатися вартість протезування зубів, записатися на прийом до фахівця або отримати іншу інформацію ви можете, зателефонувавши за телефонами, вказаними в розділі нашого сайту “Контакти”.