Для початку визначимося, що таке хронічний парадонтит. Це тривалий запальний процес, що переходить в хронічний, який призводить до руйнування структури пародонту і деструкції його тканин.
Це неприємне захворювання призводить до зміщення зубів і їх рухливості, постійного свербіння, кровоточивість ясен, утворення підясневих відкладень, кишень.
причини захворювання
Їх можна розділити на дві категорії:
– загальні;
– локальні.
До першої відносять цукровий діабет, загальну патологію крові, дефіцит імунітету. Деякі хвороби можуть мати постійний, хронічний характер, що дає ускладнення і як наслідок викликає пародонтит. Найпоширеніша причина його появи – потрапляння в ротову порожнину мікроорганізмів.
До другої причини відноситься: порушення розташування зубів, неправильний прикус, неграмотна конструкція зубного моста, внаслідок чого йде сильний перевантаження передніх зубів. Також причиною пародонтиту можуть стати неправильно поставлені пломби і їх надлишок, наявність зубного каменю, діабет і неправильний раціон, повний авітаміноз, поганий догляд за ротовою порожниною.
симптоми
З’являється неприємне відчуття, що деякі зуби нібито стають довшими. Це тільки перший симптом. Тільки лише при цьому ознаці необхідно негайно звернутися до лікаря.
Також побоювання повинно викликати:
– Наявність кепського запаху з рота і неприємний присмак.
– Кровоточивість ясен.
– Слина стала занадто вузький.
– Постійний зубний наліт, наявність великих відкладень каменю.
При загостренні хвороби ясен стають дуже червоними, запалюються. З зубодесневого кишені виділяється гній, слиз.
лікування
Лікування може бути як за допомогою хірургічного втручання, так і без нього. Все буде залежати від ступеня занедбаності.
У нехірургічного випадку видаляється зубний камінь, дезінфікується ротова порожнина, лікуються зуби і поліруються, видаляється наліт за допомогою ультразвуку, обробляються коріння і коронки. Призначається полоскання, прийом ліків.
Коли необхідна хірургія, часто використовується клаптева лікування. Знімається верхня частина ясна і чиститься вся коренева зубна система. Коли процедура завершується, ясна відновлюється.
Головне завдання лікування – зробити все швидко, видалити наліт, зняти камінь і загоїти рани. Тоді зуби знову стануть здоровими і міцними. Але головне – не запускати, а вчасно звертатися до фахівця і слідувати беззастережно його порад, і рекомендацій.