Нарощування зубів

Нарощування зубів – це один з найбільш прогресивних видів реконструкції щелепи. Що має на увазі процедура і коли вона буде особливо актуальна? Даний метод лікування можна віднести до естетичної стоматології. Показанням до нарощування частини зубної коронки є такі стани:

 • тріщини;
 • руйнування зубної коронки;
 • відколи;
 • стирання зубної емалі;
 • періодонтит;
 • пульпіт;
 • знебарвлення;
 • оголення зубного кореня внаслідок опущення ясен і т.д.

За допомогою нарощування також можна візуально подовжити деякі з зубів зубного ряду, коригувати проміжки між зубами – для зміни кольору зубної коронки або усунення інших косметичних дефектів (нарощування передніх зубів). Така процедура, як правило, проводиться в плановому порядку в зручний для пацієнта час. У подібних випадках можлива корекція незначних дефектів в ході одного відвідування стоматолога.

Нарощування зубів проводиться за допомогою технік накладення композитної смоли на поверхню зуба. У деяких випадках застосовується нарощування зубів фотополімером & ndash; міцним і довговічним матеріалом, який застосовується для корекції дефектів зубних коронок або їх пломбування.

Не вимагає спеціальної підготовки, седації або анестезії, так як процедура безболісна. Знеболювання може знадобитися тільки в тому випадку, якщо в результаті ураження коронки зуба карієсом або інших патологічних змін, порушена не тільки емаль, а й більш глибокі тканини зубної коронки.

Серед переваг методу можна відзначити його високу ефективність щодо поставлених цілей і вартість нарощування зуба, яка доступна широкому колу пацієнтів.

Нарощування зуба на штифт

Нарощування зубів на штифт & ndash; ще один різновид нарощування, яка користується великою популярністю серед лікарів і їх пацієнтів. Показанням до нарощування зуба на штифт є:

 • руйнування зубної коронки більш, ніж на 50%;
 • повне руйнування коронки зуба при наявності міцного кореня;
 • необхідність реставрації зуба в якості опори для носіння протезів.

При цьому методі використовують штифти з титанового сплаву, які фіксуються в кореневому каналі. Після імплантації штифта, на нього наносять композитні матеріали потрібного кольору і форми. Це дозволяє ефективно відновити зубний ряд і його функціональність.

Нарощування зубів на штифт, ціна якого досить доступна, може замінити більш дороге протезування і допомагає уникнути повного хірургічного видалення зуба. Серед протипоказань до такого нарощування можна відзначити:

 • запальні захворювання пародонту;
 • кісти або гранульоми в області ураженого зуба;
 • відсутність кореневого каналу і стійкої опори для штифта;
 • занадто тонкі стінки кореневих каналів.

Всі індивідуальні особливості оцінюються лікарем в ході первинного огляду, після чого приймається рішення про можливість або неможливість того чи іншого виду нарощування.

Ціна на нарощування зуба на штифт формується з вартості огляду пацієнта, рентгенологічних досліджень, підготовки зуба до процедури, установки штифта і безпосередньо нарощування.

В результаті нарощування в більшості випадків вдається усунути косметичні дефекти і повернути зубам вихідний зовнішній вигляд і функціональне навантаження. Колір композитних матеріалів підбирають відповідно до природного відтінку зубної емалі, а тому відрізнити нарощений зуб від всіх інших & ndash; практично неможливо.

Після закінчення процедури пацієнти отримують рекомендації по догляду за зубами, так як полімерні та інші матеріали, які використовуються для корекції, мають властивість темніти і змінювати колір, також як і натуральна емаль. З цієї причини після нарощування рекомендується на 48 годин відмовитися від вживання кави, чаю, сигарет і будь-яких інших продуктів, які можуть ” забарвити ” знову нарощені коронки або їх частини.

Дізнатися вартість лікування, записатися на прийом або отримати будь-яку цікаву для вас інформацію ви можете за телефонами, які ви знайдете в розділі сайту ” Контакти “.