Пломбування кореневих каналів

Сучасна стоматологія ставить своєю головною метою збереження зубної коронки будь-якими нехірургічними методами. Пломбування каналів зуба & ndash; саме такий метод терапії, який допомагає відновити анатомічну будову зубної коронки і зберегти функціональне навантаження.

Показанням до пломбування каналів може служити:

  • травма зуба;
  • глибокі ерозії зубної емалі;
  • карієс дентину;
  • випадання наявної пломби та інші.

Лікування може проводитися в екстреному або плановому порядку. Планове пломбування каналів зуба проводять тоді, коли наявний дефект не супроводжується гострим больовим синдромом. У цьому випадку вибирають зручний для пацієнта час відвідування стоматологічної клініки і проводять поетапне лікування та пломбування каналів. Якщо травма зубної коронки або патологічні зміни в ній супроводжуються гострим больовим синдромом, то лікування проводять в екстреному порядку.

Методики пломбування кореневих каналів

В залежності від загального стану пацієнта і тих дефектів, які необхідно усунути за допомогою пломбування, лікар вибирає максимально ефективну методику лікування. У деяких випадках, в канал спочатку вводять лікарські препарати, що знімають запалення і зупиняють розмноження патогенних мікроорганізмів. Тільки після цього приступають безпосередньо до пломбування каналу одним з існуючих методів:

  1. Техніка рідкої гутаперчі. Має на увазі введення в канал розплавленої гутаперчі, яка заповнює кореневий канал, а також навколишні дентинні канальці. Подібне лікування не має недоліків, але вимагає наявності сучасного обладнання і високого професіоналізму лікаря.
  2. Пломбування пастою. Даний метод один з найпоширеніших і доступних. Варто враховувати, що такий метод пломбування не гарантує надійної обтурації каналу і застосовується частіше при наявності в анамнезі викривленого або занадто вузького каналу.
  3. Латеральна конденсація. Дана методика передбачає введення в канал гутаперчевих штифтів і застигає пасти. Забезпечує надійну обтурацію і дозволяє щільно закрити весь просвіт Конєва каналу.
  4. Система & laquo; термофена & raquo ;. Відрізняється введенням в канал зуба ендообтураторов, що ускладнює для лікаря проведення інших лікувальних заходів.
  5. Метод одного штифта. Разом з пастою в кореневий канал вводять штифт, які допомагає рівномірно розподілити пасту по всій порожнини рота і надійно армує пломбу. Часто застосовується в стоматологічній практиці.

І це тільки деякі сучасні методи лікування в стоматології. Крім них практикується терапія методом пломбування каналів під мікроскопом і інші методики пломбування каналів. Вибір методу залежить від стану зуба і інших індивідуальних особливостей клінічного перебігу хвороби.

Підготовка до лікування

Як правило, підготовка складається з декількох етапів:

  • медикаментозне лікування при наявності запального процесу;
  • седація перед процедурою;
  • застосування анестетиків.

Якщо пошкоджена тільки емаль зуба, то лікування може проводитися без додаткового знеболюючого. Досить прийняти перед походом до лікаря будь-седативний засіб. У тих клінічних випадках, коли пацієнт відчуває гострий біль і поразки зуба зачіпає не тільки емаль, а й більш глибокі структури, всі маніпуляції проводяться під впливом сильнодіючих анестетиків.

Якісні пломби не випадають і мають досить тривалий термін експлуатації. При цьому вирішується відразу дві проблеми & ndash; естетична і функціональна. Якщо все зроблено правильно, пацієнт не повинен відчувати будь-якого дискомфорту і через кілька днів може взагалі не помічати присутності пломби.

Записатися на консультацію або отримати більш детальну інформацію щодо всіх описаних вище процедур, ви можете, зв’язавшись з нами за телефонами, які ви знайдете в розділі сайту & laquo; Контакти & raquo ;. Вартість пломбування каналів визначається індивідуально і тільки після огляду лікарем. У нас найкраща ціна на пломбування каналів в Сумах! Запишіться на прийом уже сьогодні.