Переліковування зубів (кісти, гранульоми) Попередження ускладнень в ендодонтії

Кожному з нас хочеться мати красиву і здорову усмішку, але ніхто не замислюється над тим, яких зусиль коштує для цього докласти. Навіть здорові на перший погляд зуби можуть завдавати дискомфорт, біль при жуванні, але через те що видимих ​​недоліків немає, людина просто починає приймати знеболювальне, до якого поступово звикає, і дуже часто неефективне лікування і халатне ставлення до ситуації можуть привести до самих негативних наслідків – гранулеме і кісті зуба. Якщо у вас турбує гайморит, хронічний нежить, травми щелепи або коли щось не зовсім вдало пролікований карієс або пульпіт – ви перебуваєте в групі ризику.

Кіста зуба

Кіста зуба – це мішечок тканини, всередині якого знаходиться рідина або м’який матеріал. Вона виникає поруч або навколо зуба, як реакція організму на травму або інфекцію, якщо вчасно не відреагувати – може утворитися гній і запалення, а деякі наслідки залишаються непоміченими протягом декількох місяців або навіть років.

Якщо ви відчуваєте припухлість, яка болить – негайно зверніться до стоматолога клініки DENTISTREE у Сумах, адже причиною цих симптомів може бути кіста зуба. На ранній стадії захворювання її можна виявити, зробивши рентгенівський знімок. Сучасна стоматологія пропонує два види лікування кіст: терапевтичне (лікування кісти зуба без операції) і хірургічне. Наші фахівці підберуть для вас найбільш підходящий варіант.

Гранулема зуба

Гранулема – це початкова стадія кісти, яка має форму мішечка, заповненого гноєм, і виникає з тих же причин (зубощелепні травми, запущене і безуспішне лікування пульпіту, карієсу, періодонтиту). Вона зазвичай невеликих розмірів і практично ніяк про себе не заявляє, поки не починає рости. Гранулема може розвиватися і існувати не викликаючи ніякого болю, але коли вона збільшується, відчуття стають гострішими, і терпіти їх вже набагато складніше. Крім того, гранульома – серйозне джерело інфекції, який здатний викликати захворювання нирок, серця та інших органів, сепсис (зараження крові), остеомієліт щелепи (запалення кістки), свищ, флюс. Саме тому дуже важливо вчасно звернутися до стоматолога! У нашій клініці вам нададуть необхідну допомогу: якщо мішечок невеликий, лікар призначить лікування гранульоми антибіотиками, а якщо випадок запущений – видалення.

Методи лікування в клініці DENTISTREE в м Суми: стоматолог проводить переліковування каналів за допомогою ендомотора і сучасних систем ендоінструментов.

Попередження ускладнень в ендодонтії

Для того, щоб запобігти розвитку гранульом і кіст на зубах, необхідно, перш за все: 2 рази на день чистити зуби якісними зубними пастами, які містять фтор; хоча б 1 раз в день очищати міжзубні проміжки; правильно і повноцінно харчуватися, зменшити кількість споживаних вуглеводів; регулярно проходити стоматологічне обстеження.

Останнім часом помітне зростання ефективності ендодонтичного лікування зубів завдяки появі новітніх технологій, інструментів і матеріалів. Існує безліч профілактичних заходів щодо попередження кіст і гранульом зубів. Ми завжди раді проконсультувати вас з даного питання в клініці DENTISTREE Суми