Пломбування зубів

Пломбування зубів – це один з найбільш затребуваних в стоматології видів усунення дефектів коронки зуба. Пломба на зуб ставитися з метою відновити функції та анатомічні форми ураженого зуба. Найбільш поширеним показанням до застосування пломбування зубної коронки є каріозна поразка.


Якщо не уражені більш глибокі тканини зуба, то пломба може вирішити всі існуючі проблеми. Вартість пломбування зуба завжди залежить від матеріалів, які використовуються в цьому процесі. Пломбувальний матеріал буває вітчизняного та імпортного виробництва, відповідно і ціна на протезування зубів може дещо відрізнятися.


Пломбування має мінімум протипоказань, в порівнянні з іншими методами лікування та імплантації зубів. Серед відносних протипоказань відзначають наявність запальних захворювань слизової оболонки порожнини рота або онкопатологій в області ураженого зуба. В іншому, пломбування показано як ефективний метод терапії більшості пацієнтів.


Як проходить процедура пломбування

Коли мова йде про пломбування неглибоких каріозних порожнин, то процедура проводиться без анестезії. Якщо у пацієнта присутній страх перед будь-якими стоматологічними процедурами, лікар може порекомендувати йому в якості премедикації застосування седативних засобів. Місцева або загальна анестезія для пломбування потрібно тільки в тому випадку, якщо мова йде про лікування глибоких каріозних порожнин.


Після огляду лікаря і діагностичних заходів (рентгенографії та інших), алгоритм процедури наступний:


  • очищається порожнина в зубної коронки;
  • видаляються уражені карієсом тканини;
  • утворилася порожнина заповнюється матеріалом для пломбування, який буде обраний лікарем і пацієнтом як оптимальний.


В залежності від ступеня складності роботи стоматолога, процедура може займати від 20 до 60 хвилин. В цілому, пломбування зубів – безболісний і один з найефективніших методів корекції.


Які матеріали використовують для пломбування зубів?


Для виготовлення пломб сучасна стоматологія використовує різні матеріали:


  • золото;
  • амальгама;
  • композитні матеріали;
  • фарфор і інші.


Від якості і складу матеріалів залежить ціна на пломбування зубів в Сумах і не тільки. Важливо враховувати індивідуальну переносимість матеріалів. А якщо є протипоказання до пломбування, наприклад, золотом, то завжди можна знайти гідну альтернативу і вибрати матеріал, який не буде викликати побічні реакції при індивідуальній непереносимості.


Щоб лікування було максимально ефективним, і у пацієнта залишився шанс зберегти зуби, необхідно не тільки дотримуватися правил гігієни порожнини рота, але і регулярно відвідувати стоматолога з профілактичною метою.


Пломби дозволяють зупинити каріозна поразка коронки зуба і перешкоджають поширенню хвороботворних організмів в порожнині рота. Крім того, наявність пломби усуває дискомфорт від наявних тріщин і каріозних порожнин в зубної коронки.


Дізнатися ціну установки пломби на зуб або записатися на прийом до лікаря можна за телефонами, які є в розділі нашого сайту “Контакти”.